Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

W lipcu 1947 roku podczas silnej burzy rozbił się niezwykły pojazd na ranczu J. B. Foster, na południowy wschód od Corony około siedemdziesięciu pięciu mil na północny zachód od Roswell w Nowym Meksyku. Nazajutrz wczesnym rankiem, zarządzający ranczem William "Mac" Brazel odkrył sporo dziwnych szczątków rozrzuconych na dość dużym obszarze. W kilka dni później pojechał do Roswell i powiadomił o znalezisku szeryfa George'a Wilcoxa. Ten z kolei skontaktował się lotniskiem wojskowym w Roswell, gdzie stacjonowała elitarna, 509. Grupa Bombowa, pierwsza na świecie lotnicza jednostka nosicieli broni atomowej. Major Jesse Marcel, oficer wywiadu w jednostce, oraz kapitan Sheridan Cayitt, oficer kontrwywiadu, udali się w towarzystwie Maca Brazcla pod wskazane miejsce. Tam odkryli sporych rozmiarów wrak. Marcel zeznał, że obszar o długości trzech czwartych mili i szerokości dwustu-trzystu stóp pokrywały ogromne ilości niezmiernie lekkiej i mocnej substancji. W 1979 roku Marcel powiedział dziennikarzowi Bobowi Prattowi: "Znaleźliśmy [...] kilka kawałków metalu, który trudno opisać. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Nadal nie wiem, co to było. Przytknąłem do niektórych kawałków zapalniczkę, ale w ogóle się nie paliły. Były tam jeszcze jakieś małe, twarde elementy, których nie można było zgiąć ani rozbić, ale nie przypominały metalu. Raczej drewno. Miały różne rozmiary [...] może trzy ósme na jedną czwartą cala. Żaden nie był zbyt długi. Najdłuższy liczył około trzech stóp, ale nic nie ważył. Nie miało się nawet wrażenia, że coś się trzyma w ręku zupełnie jakby to był kawałek drzewa balsa".

Major Jesse Marcel pokazuje kawałek rzekomego szczątka z Corony. Informacje w prasie donosiły, że katastrofa Ufo to nieprawda i że rozbiciu uległ balon pogodowy.

Marcel powiedział też, że na niektórych elementach dostrzegł dziwne dwukolorowe, "hieroglify", a także materiał przypominający pergamin, który się nie palił. W innym wywiadzie (w 1979 roku) Marcel opisywał, jak bezskutecznie próbował złamać lub naciąć ów niezwykle lekki i cienki metal. długi na dwie, szeroki na jedną stopę: "Próbowałem to złamać, ale się nie dało. Usiłowaliśmy nawet nacinać tę substancję szesnastofuntowym młotem kowalskim, nie pozostał jednak nawet ślad. [...]Można było to lekko zginać w tę i z powrotem, nawet się marszczyło, a później wracało do poprzedniej postaci. [...] Powiedziałbym, że to był jakiś metal o właściwościach plastiku". Marcel był przekonany, że substancja ta nie pochodziła z balonu meteorologicznego lub czaszy radaru. Teren wokół Corony został otoczony przez wojsko. Wszczęto intensywne poszukiwania resztek wraku. Baza w Roswell wydała dla prasy oficjalne oświadczenie, podpisane przez pułkownika Williama Blancharda, dowódcę 509. grupy bombowej. Walter Haut, w owym czasie oficer prasowy, powiedział udzielając mi wywiadu: "Pułkownik Blanchard zawezwał mnie do swego biura. Podał podstawowe fakty, które jego zdaniem powinny znaleźć się w serwisach informacyjnych [...] że mamy w posiadaniu latający spodek. Zarządca rancza przyniósł części do biura szeryfa.

Materiał wysłano samolotem do generała Rameya, głównodowodzącego 8 Jednostki Sił Powietrznych". Majorowi Marcelowi polecono załadować szczątki wraku na B-29 (jeden z kilku samolotów, które podobno transportowały materiał z lotniska wojskowego w Roswell) i przesłać do badania w bazie Wright Field (obecnie baza lotnicza Wrieht-Patterson), w Dayton, w Ohio. Podczas międzylądowania w Fort Worth (później baza sił powietrznych Carswell), w Teksasie (dowództwo 8. Jednostki Sił Powietrznych), opiekę nad przesyłką przejął generał Roger Ramey. Zabronił Marcelowi i innym osobom znajdującym się na pokładzie samolotu rozmawiania na ten temat z reporterami. Wydano potem drugie oświadczenie dla prasy, w którym stwierdzono, że były to jedynie resztki balonu meteorologicznego i przyczepionej doń blaszanej czaszy radaru. Przedmioty te okazano podczas konferencji prasowej. Tymczasem prawdziwe szczątki przybyły pod uzbrojoną strażą do Wright Field. Marcel powrócił do Roswell. Brazela wojsko trzymało z dala od dziennikarzy przez prawie tydzień, dopóki nie zebrano najdrobniejszych kawałków wraku. Audycję informacyjną radia Albuquerque. podającą opisująca tę fantastyczną historię za prasą, przerwano, a radiostacja, która ją nadawała, a także inne rozgłośnie otrzymały zakaz kontynuowania programu: "Uwaga Albuquerque.. przerwać transmisję. Powtarzam: przerwać transmisję. Kwestia bezpieczeństwa narodowego. Nie transmitować. Czekać...

Artykuł pochodzi ze strony www.ufo.pl